Başarı ile Biten bir Proje

Başarı ile Biten bir Proje
  • 0
  • 1453
  • 10 Ocak 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Tarım Bakanlığı, gençlerin tarıma kazandırılması, kırsal alanda istihdamın arttırılması ve Kırsal alanda gelir düzeyi artışı sağlanması amacıyla başlattığı “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi” projesi bir başarı hikayesine daha dayanak oluşturdu.

2016 yılında Genç Çiftçi Desteklerinden yararlanan ve Bakanlığımızdan 6 adet düve hibe alarak üretime başlayan Hatice TEKE,  işletmesini büyüterek 70 baş hayvan varlığına sahip oldu.

Genç Çiftçi olarak başladığı hayvancılığa bugün, Tekeoğulları Tarım ve Hayvancılık İşletmesi adıyla devam eden çiftçimiz yetiştirdiği hayvanlarından elde ettiği süt ile yoğurt üretimine başladı.

Gıda Üretim iznini alan ve yoğurt üretimine başlayan çiftçimizin işletmesini ziyaret eden ve incelemelerde bulunan İl Müdürü Sırrı YILMAZ burada bir açıklama yaparak;

“Gençlerimizin tarım ve hayvancılık sektöründe olması en önemli hedeflerimizden biri. Bu amaçla Bakanlığımızın Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi projesi çok önemli başarılara vesile oldu. Bugün de ilimizde bu projeden yararlanarak büyük bir başarıya imza atmış bir çiftçimizin işletmesindeyiz. Genç çiftçimiz 6 adet düve ile başladığı yetiştiricilikte bugün, 35 dekar arazisinde slajlık mısır ve yem bitkisi üretimi yaparak hayvanlarının yemini temin eden, elde ettiği sütü işleyip kendi markası ile yoğurt yaparak satışa sunan bir aile tarım işletmesine sahip oldu. Biz ilimizdeki tüm genç çiftçilerimiz ile sürekli diyalog içerisindeyiz ve ihtiyaç duydukları her alanda onları destekleyerek çalışmaya devam ediyoruz. Hatice TEKE isimli bu genç çiftçimiz de 2016 yılında Bakanlığımızdan hibe şeklinde aldığı 6 hayvanı ve bu hayvanlardan doğan 4 nesil yavrusunu işletmesinde tutup, toplam 70 büyükbaş hayvan varlığına ulaşmış, bizim gurur kaynağımız genç çiftçilerimizden biri olarak çalışmalarına devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir