Şehit Alparslan Yazıcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Uluslar Arası Erasmus Proje Başarısı.

Şehit Alparslan Yazıcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Uluslar Arası Erasmus Proje Başarısı.
  • 0
  • 905
  • 1 Nisan 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Avrupa Birliği Erasmus Programı Stratejik Okul Ortaklıkları (KA229) alanında Türkiye koordinesinde hazırlanan ve Romanya Ulusal Ajansı’na başvurusu yapılan “2020-01-RO01-KA229-080138_3 INNOVATIVE DIGITALIZED SCHOOLS (YENİLİKÇİ DİJİTAL OKULLAR)” adlı uluslararası projeye Şehit Alparslan Yazıcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin başvurusu kabul edildi.

Romanya, Polonya, Fransa, İtalya, Bulgaristan ve Türkiye’nin bulunduğu proje kapsamında 166.000 Euro tahsis edilen proje bütçesi ile 2 yıl boyunca toplam 6 hareketlilik gerçekleştirilecektir.

Proje Kapsamında; ülkemizi, ilimizi  yurtiçi ve yurtdışında temsil ederek tanıtımlarına katkı sağlayacaktır. 2020 yılında İmam Hatip

Meslek Dersleri Öğretmeni olarak görev yapmış olan Amine DOĞRU tarafından ‘‘Okullarda Yenilikçi Dijital Araçların Eğitim ve Öğretiminde Kullanımı’’ üzerine hazırlanan Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Stratejik Okul Ortaklıkları (KA229) alanında Türkiye, Romanya, Polonya, Fransa, İtalya ve Bulgaristan ortaklı projemiz Romanya üzerinden kabul edilmiştir. Proje kapsamında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz uluslararası boyutta teknolojiye dayalı yenilikçi öğretim yöntemleri web 2,0, kodlama, mobil oyun, web tasarım, steam gibi araçlar ile mesleki kapasitelerini artırmayı, Avrupa’daki yerinde eğitimi gözlemleyerek kendilerini geliştirerek bütüncül bir şeklide kapasitelerini arttırmayı, ortaklar arasında yenilikçi uygulamaların değişimini ve bunları karşılaştırmayı hedeflemektedir. Proje ile öğretmenler sınıflarında öğrencileri akademik başarısını artırmak için her türlü teknolojiyi etkin kullanabileceklerdir.

Okul Müdürü Selma NEZİR yaptığı açıklamada; “Temel olarak projemizin konusu, öğretme ve öğrenme teknikleriyle bütünleşmiş olan bilgi ve iletişim teknolojilerinin ve web2.0 araçlarının eğitim ve öğretime yenilikçi uygulamalar ile dahil edilmesi ile modern dünyaya nasıl ayak uydurabileceğimize dayanmaktadır. Proje kapsamında 2 yıl boyunca her bir hareketliliğe 3 öğrenci ve 2 öğretmenin katılacağı interaktif etkileşimli tahta, robotik kodlama, web2.0, STEM, internet güvenliği ve dijital mobi oyun alanlarında faaliyetler gerçekleştirilecektir. ‘‘Hayırlı ve örnek nesiller yetiştirme sloganı ile yola çıktığımız bu yolculukta öğrencilerimizi dini, toplumsal, kültürel ve evrensel değerlerin yanında akademik açıdan da en iyi şekilde donatarak, çağın gereksinimlerine uygun şekilde yetiştirme konusunda çabalarımız durmaksızın devam edecektir. Global ve modern dünyanın gereksinimlerini karşılayabilmek adına büyük önem verdiğimiz Uluslararası Projeler ile ilgili okulumuzda çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz.’’ diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Erasmus+ projemiz okulumuz eğitimine hayırlı olsun. Projede emeği geçen okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılar dileriz. Hayırlı ve Örnek Nesiller için… Tercihiniz Kırıkkale Şehit Alpaslan Yazıcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi …dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir